خواص چای سبز و کاربرد آن در طب سنتی

تاریخچهچای سبز نیوشا

چای سبز از برگ های گیاه چای تهیه می شود. استفاده از برگ های چای سبز نخستین بار بیش از 3000 سال پیش در منطقه ای در جنوب غربی چین رواج پیدا کرد و به احتمال زیاد، ابتدا برای جویدن و خوردن استفاده می شد. به تدریج و با گذشت زمان استفاده از برگ و جوانه ی چای در پخت و پز به عنوان دارو و نوشیدنی گسترش یافت، اما روش مناسب دم کردن برگ ها برای جلوگیری از فرآیند اکسیداسیون به قرن هجدهم میلادی باز می گردد.

 

خواص چای سبز

  • سریع کننده ی کاهش وزن
  • تنظیم کلسترول
  •  تنظیم قند خون
  • بهبود عملکرد کبد
  • بهبود عملکرد قلب و عروق
  • ضد سرطان
  • بهبود عملکرد مغز

 

چای سبز در طب سنتی

قرن هاست که چای سبز در هند، چین و ژاپن کشت می شود و برای درمان بیماری ها و عوارضی مثل بهبود هضم، بهبود عملکرد سیستم قلب و عروق، افزایش متابولیسم، کاربرد دارد. در دوران باستان و در طب سنتی چین، چای سبز دارویی طبیعی برای افزایش هوشیاری، بهبود خلق و خو، کاهش استرس، بهبود عملکرد کبد، رفع عطش، رفع یبوست، درمان سردرد و سرگیجه بود.

 

 

عوارض جانبی

  • خانم های باردار و شیرده، پیش از مصرف با پزشک مشورت کنند.
  • افراد مبتلا به دیابت پیش از مصرف با پزشک مشورت کنند.
  • افرادی که داروهای مرتبط با فشار خون مصرف می کنند، پیش از مصرف این چای با پزشک مشورت کنند.

 

دانستنی جالب

چای شناس چینی، لو یو، نخستین کتاب درباره ی چای را نوشته است. او در این کتاب چگونگی کشت چای، روش دم کردن و فواید چای سبز برای سلامتی را شرح می دهد. در سلسله ی وی جین، بر محبوبیت چای سبز در چین افزوده شد و به تدریج از یک نوشیدنی گران قیمت به نوشیدنی در دسترس عموم، بدل شد.

كاهش استرس اكسيداتيو در چشم با چاي سبز

پژوهشی در هنگ کنگ نشان می دهد که کاتچین چای سبز (یک نوع آنتی اکسیدان) خطر ابتلا به بیماری های چشمی مثل گلوکوم را کاهش می دهد. یافته های این پژوهش در نشریه ی Agricultural and Food Chemistry منتشر شده است.

چای سبز حاوی کاتچین است که به خانواده ی آنتی اکسیدان ها تعلق دارد. آنتی اکسیدان هایی مثل ویتامین های C و E، لوتئین و زیگزانتین خواص ضدبیماری زایی دارند.

این پژوهش برای نخستین بار نشان داد که کاتچین چای سبز از معده و دستگاه گوارش به بافت چشم منتقل می شود. در این پژوهش موش های آزمایشگاهی با چای سبز تغذیه شدند. پس از آن قرنیه، شبکیه، مشیمیه، صلبیه، زجاجیه و زلالیه ی چشم موش ها بررسی شد. نتایج نشان داد که کاتچین در بخش های مختلف عضله ی چشم موش ها وجود دارد مثلاً بالاترین سطح گالوکاتچین در شبکیه و اپی گالوکاتچین در زلالیه جذب می‌شود. محققان دریافتند که مدت زمان لازم برای تجمع حداکثر غلظت کاتچین پس از مصرف چای سبز، از نیم تا 12 ساعت متفاوت است و تأثیر این ترکیبات در کاهش استرس اکسیداتیو در چشم ها تا 20 ساعت پس از مصرف این چای به طول می انجامد.

محققان معتقدند، نتایج این مطالعه نشان می دهد که چای سبز از چشم ها در برابر استرس اکسیداتیو و در نتیجه ایجاد بیماری های چشمی محافظت می کند، با این حال برای بررسی آثار مشابه در انسان، به مطالعه ی بیشتری نیاز است.

 

  مشاوره و سفارش محصول از طریق تلگرام
   تماس از طریق شماره تماس 09387159001